Mnoho lidí chce na výlet vzít i svého nejvěrnějšího přítele, tedy psa. Avšak ne vždy je cestování s mazlíčkem jednoduché, a tak mnozí raději jedou sami, což je dobré jen krátkodobě. Pes i vy se musíte naučit společně cestovat, protože se to může hodit, když budete potřebovat jet k veterináři a podobně.
Pes musí znát své místo
Když máte pejska venku a potřebujete jej na chvíli zavřít, protože třeba přišla návštěva či si potřebujete něco udělat na zahrádce a podobně, tak máte pro něj většinou boudu, tedy jedno místo, které je výhradně jeho a kde se může kdykoliv schovat. Stejně tak by tomu mělo být i v autě. Pokud chcete psa převážet v autě, měli byste mít pro něho místo, což je ve většině případů kufr. Avšak když kufr patří mazlíčkovi, tak vaše tašky s oblečením či svačinou musí jít stranou, buďto si je dáte na zadní sedadla či pod nohy a podobně. Také je dobré mít psa odděleného, avšak ne tak, aby na vás neviděl, nejlepším řešením je síťka, která bývá běžnou výbavou každého auta. Je pro ochranu psa i řidiče.
Nikomu nesmí hrozit nebezpečí
V případě, že se rozhodnete vzít pejska na výlet či jen pejska převést v autě k veterináři, tak vždy musíte myslet na bezpečí své i pejskovo. Jedním řešením je výše zmiňovaná síťka, ale i tak je lepší mít ještě uvázaného, aby nemohl najednou vyskočit a podobně. Pokud máte vodítko, na které je pes zvyklý, je to ideální řešení, ale pozor, abyste vodítko neměli kolem krku psa, protože v případě nějaké nehody či náhlému a prudkému brzdění můžeme pejska udusit. Lepší je v tomto případě zvolit postroj.
Cestovní přestávka je povinná
Stejně jako člověk, který cestuje, i pes potřebuje po nějaké době přestávku, zejména pokud pejsek jede v autě poprvé a má z toho stres. Avšak i když je pes zvyklý, doporučuje se zastavit co dvě hodiny, aby mohl pes vykonat svou potřebu, a protáhnou se. Je také velmi důležité, abyste u sebe měli misku a dostatek vody, protože je velmi pravděpodobné, že pes bude mít žízeň a ne vždy můžete mít kolem sebe dostatek pitné vody.
Na výlety se jezdí v létě
Každý chce využít teplého počasí a své pejsky brává právě, když se počasí vydaří. V tom případě je důležité také dbát na teplotu v autě. Pes teplo vnímá jinak než my, a proto je dobré mít auto s klimatizací, aby se váš mazlíček nepřehřál. A v případě, že si jen zastavíte na benzínově pumpě a skočíte si na záchod či natankovat a necháte psa uvnitř klimatizovaného auta, tak rozhodně nestahujte okénka dolů, protože rychle narůstá teplota. Na druhou stranu nemůžete klimatizaci pustit moc silně, aby poté přechod ven nebyl pro pejska velký šok. A rozhodně nenechávejte samotného psa zamčeného v autě po dlouho dobu, protože když do auta hřeje sluníčko, tak je v něm opravdu velké teplo, daleko větší, než by bylo venku a pejskovi to nemusí udělat dobře.
Je dobré vzít i svého mazlíčka na rodinný výlet, avšak musíte znát jist zásady, jak vést pejska v autě, protože jinak bude velmi trpět.