Jaro, léto, podzim, zima. Ani jedno z ročních období naši vlasům příliš nesvědčí. Nejhorší je to v samozřejmě v zimě a v létě, kdy panují pro vlasy extrémní podmínky. Mráz, sníh nebo ostré slunce a sucho s vlasy dokáží divy. Proto je potřeb, když ne celoročně, se alespoň v těchto ročních období zahájit program péče o vlasy.
Začneme se zimou
Víte, jak se pozná, že je zima pomalu u konce? Naše vlasy jsou suchém, polámané a bez života. Takhle dopadnou každé vlasy, o které se nikdo nestaral. všechno to jsou příznaky dehydratace. Ale ještě není pozdě. Než vyndáme vlasy z čepice, mohou být opět krásné a plné života.
Kondicionéry, ochranné oleje a masky
V zimě na naše vlasy číhá mráz, sníh, studený vítr a další nepříjemné formy počasí. Stejně jako chráníme naše ruce rukavicemi a uši čepicí, musíme chránit vlasy. Poslouží nám k tomu kondicionéry a ochranné přípravky. Ty vytvoří ochrannou vrstvu každého vlasu, která zmírní prudké změny teplot.
Hydratujte, hydratujte a zase hydratujte
Hydratace je naprostý základ a nesmí se na ni zapomínat v žádném ročním období. Vlasy, kterým chybí voda, poletují kolem hlavy, jsou elektrické, suché a lámavé. Zkrátka nejsou hezké a nic s nimi nejde. Zachrání to vlasová kosmetika.
Používejte výživné šampony, které klidně nechte působit o něco déle. Mytí hlavy doplňte o bezoplachovou péči. ta je běžně k sehnání v různých formách, takže pokud se vám po oleji mastí vlasy, zvolte mléko. Péči nanášejte od poloviny vlasů a rozhodně ne až ke kořínkům.
Všude samé létající vlasy
V zimě milujeme se schovat do teplých čepic, roláků a šál, ale rozhodně nemilujeme ty létající a elektrizující vlasy. je to způsobeno elektrickým nábojem, který se tvoří z suchého vzduchu a absorbuje vlhkosti i z vašich vlasů.
Co na ně platí?
Za všechno může opět dehydratace, takže masky, kondicionéry a vyživující péče. Před oblékáním vlasy jemně navlhčete. Rychlým pomocníkem je nosit u sebe sprej, kterýms e vlasy jednoduše přestříkají. Vlasy se navlhčí a zase si “lehnou”.
A co v létě?
Vlasy se v létě musejí vypořádat s ostrým sluncem, slanou mořskou vodou, chlorovanou vodou z bazénů a potem, kterému se nelze vyhnout. A jak víme z vlastní zkušenosti, samy to nezvládnou. Proto jim dopřejte pravidelnou ochrannou péči.
Kupte nový šampón
Klasický šampón, který používáte celý rok, vám teď moc nepomůže. Na zničené a poškozené vlasy je nutné pořídit vyšší kalibr. Pořiďte si šampóny určené přímo na poškozené vlasy nebo čistě hydratační. Vyzkoušet se vyplatí šampony na přírodní bázi nebo bylinky.
Masky vás zachrání
Vysušené a poničené vlasy potřebují živiny a živiny mají masky. takže jedou za týden si udělejte na svou hlavu více času a aplikujte si pečující masku s vyživujícími oleji nebo volte rovnou speciální hydratační masku. Nechte působit, jak uznáte za vhodné. Hlavně masku důkladně vymyjte.
Pomáhá i barva na vlasy
Slunce a slaná voda barvu vlasů úspěšně vymývají, proto je další možností, jak navrátit vlasům původní krásu je barva. V současné době rozhodně neplatí, že barvy na vlasy ničí vlasy, ba naopak barvy obsahují vyživující a regenerující složky, které vlasům jenom prospívají. To platí u těch kvalitních od známých a hlavně vyzkoušených značek.
A rada na závěr. Po celý rok, nejen pouze během těchto dvou náročných ročních obdobích, dodávejte vám i v lasům potřebné vitamíny a minerály. Protože, jestli tělu chybí minerály, vlasy jsou první místo, odkud si je doplňují.