Žárlivost je vlastnost, která není nikterak plusová, ale naopak může způsobit spousty nepříjemností. Pokud milujete, je logické, že na člověka, kterého milujete, i žárlíte, protože je ve vás strach z toho, že pozná někoho jiného, lepšího a vás opustí.
V tomto období, kdy žárlíte, se velmi snažíte vypadat skvěle, chovat se tak, aby vás měl ten druhý rád a snažíte se být lepší, než skutečně jste. Jenže vaše žárlivost vás ubíjí a nejen vás, ale i vašeho partnera, a to hlavně tehdy, když dáváte žárlivost najevo.
Co dělat, když žárlím?
Pokud žárlíte, tak to dělejte alespoň tak, aby to partner nepocítil, protože jinak byste mohla hravě váš vztah zničit a poslat někam, kam vůbec nechcete. Proto se snažte žárlit skrytě. Pokud neustále myslíte na to, co asi partner dělá, s kým je, proč vám neodepisuje, tak zaměstnejte svou mysl a to tak, aby vaše myšlenky směřovaly úplně jiným směrem.
Nejlepší způsob je mít velké množství koníčků a věnovat se jim. Pokud vám například partner neodepisuje a vás to znervózňuje, tak mu hned nevolejte, protože to že neodepisuje neznamená, že je vám nevěrný, ale to, že je vytížen.
Rozhodně jej nebombardujte jednou zprávou za druhou, ale vyčkejte a aby nebyl čas na odpověď tak dlouhý, vyrazte si na nákup, nebo si prohlédněte na internetu, čím byste si mohla udělat radost, přičemž telefon zahrabejte hluboko do kabelky, aby vás to nenutilo, každou sekundu na telefon koukat a hypnotizovat jej tím, aby vám už konečně SMS od vašeho partnera přišla.
Žárlení a přemýšlení o tom, co partner dělá, vás pouze sužuje a my se pak nedokážete soustředit na nic jiného. Nečtěte si nikdy jeho SMS, protože byste mohla najít něco, co si špatně přeberete a „oheň by byl na střeše“. Určitě by se vám také nelíbilo, kdyby vám partner lezl do zpráv. Jde o soukromou věc a nikomu do toho, co si s kým píše, není. Pokud byste argumentovala, že jste mu cokoliv v SMS našla, tak byste se mu tím mohla znechutit, protože by ve vás mohl vidět stíhačku.