Plánujete letos vyrazit za pořádnou lyžovačkou do některého z alpských lyžařských středisek? Určitě uděláte dobře, protože české hory nesahají alpským svahům ani po kotníky. Na horách byste měla v první řadě myslet na své bezpečí. Lyžování je krásný a současně i dost nebezpečný sport. Kromě kvalitní výbavy byste si měla přibalit ještě cestovní pojištění. Jak by mělo vypadat?
Pozor na podmínky
Má-li se jednat o výhodné cestovní pojištění na hory, musíte se věnovat jeho podmínkám. Je důležité si zjistit, do jaké maximální nadmořské výšky pojištění platí. Běžně je to do 2 000 m. n. m. V alpských střediscích se ale můžete dostat i výše. Pokud ano, je třeba si sjednat připojištění. Pamatujte si, že se pojištění vztahuje jen na řádně značené sjezdové tratě. Pokud byste se pohybovala mimo vymezené zóny a stal se vám úraz, pojišťovna by lékařské ošetření uhradit nemusela. V podmínkách smlouvy musí být uvedeno, na jaké aktivity se pojištění vztahuje. Často není součástí pojištění tak běžná věc jako je sáňkování. Pro něj je třeba se připojistit. Vždy je výhodou, když pojištění zahrnuje i pojištění odpovědnosti (více o něm se dozvíte v tomto článku).
Srovnání se vyplatí
Ceny pojištění se liší, a proto je vhodné si nejdříve udělat malý průzkum, kde vás pojistka vyjde nejvýhodněji. Představu o optimální ceně vám pomůže udělat tato kalkulačka cestovního pojištění.
Co když budete potřebovat pomoc?
Pokud se na sjezdovce dostanete do problémů a budete potřebovat lékařskou péči, neprodleně kontaktujte vaši pojišťovnu a držte se pokynů, které vám dá. Pokud by se tak nestalo, pojišťovna by nemusela lékařské ošetření zaplatit.
TIP: Chystáte se jinam než na hory a nevíte si s volbou pojistky rady? Prohlédněte si tyto tarify cestovního pojištění. Nabízí přehled možných variant cestovního pojištění při cestách po Evropě i mimo ni.