Nezvaní hosté v interiéru rozhodně nejsou něčím, čím byste se měli při návštěvách chlubit. Pohled na kolonii mravenců ve vaší kuchyni může být pro vás samotnou doslova zničující. Mravenci sice nejsou člověku nebezpeční, ale doma je mít nemusíme. Pokud zanedbáme preventivní opatření, zbavuje se jich pak poměrně složitě. Nic ale není nemožné. Ostatně přesvědčit se můžete samy o tom, že mravenců se dá zbavit různými způsoby, které mohou být maximálně efektivní.
Prevence jako základ
Ideální je mravence v interiéru vůbec nemít. Jak toho dosáhneme? Pouze preventivními opatřeními, která nejsou nijak náročná. Jestliže se proti nezvaným hostům budete bránit preventivními opatřeními, určitě se k vám nedostanou. Mravenci jsou do interiéru lákáni hlavně v letním období. Na vině je zejména nesprávné skladování potravin. Cukr, med anebo mouka musejí být nezbytně utěsněny v nádobách. Nic neskladujte ani v papírových pytlících. Ty jsou celkem snadným terčem nejen pro mravence. Papírem se mravenci prokoušou bez jakýchkoli potíží.
Babské rady zaberou jen někdy
Ideální je podle rad zkušených hospodyněk mít na okně bazalku, levanduli anebo eukalyptus. Právě tyto rostliny mravence dokážou odpudit. Proti mravencům funguje i česnek. Jestliže se chcete mravenců zbavit nadobro, pak není špatný ani osolený celer, který se navíc ještě zasype skořicí. Do cestičky se mravencům mohou dle babských rad postavit i kvasnice. Jinak je ale odpuzuje i kávová sedlina, zubní pasta anebo jiné silně aromatické látky.
Chemie až v poslední řadě
Pokud se výsledky se s využitím zmiňovaných prostředků nedostaví, pak může přijít na řadu nějaký speciální prostředek na mravence. Ideální jsou přírodní prostředky s přídavkem levandule. Existují ale i insekticidy na chemické bázi, k nimž se ovšem nesmí dostat děti! V prodeji jsou jak ve sprejích, tak i v pastách. V nabídce jsou i domečky na mravence, které je dokážou efektivně zahubit.